Kim jestem?

Nazywam się Jacek Nowacki, jestem osobą pracującą i jednocześnie pasjonującą się tworzeniem stron www. Profesjonalne doświadczenie zawodowe zdobywam od czterech lat - wcześniej było to zajęcie wyłącznie hobbystyczne. Połączenie pasji z pracą powoduje, że nie nudzi mnie ona, a każdy projekt to nowe wyzwanie, które z chęcią i dbałością o szczegóły realizuję.


Programowanie.

Pierwsze przygody z PHP rozpocząłem jakieś 4 lata temu. Do chwili obecnej poznałem go w stopniu zaawansowanym, pozwalającym programować nawet duże portale (przykłady w realizacjach). W międzyczasie odkrywałem inne języki programowania - zaczynałem w wieku 10 lat od (Quick)Basica i Pascala, poznałem podstawy C# (ten lubię), Javy (ten także), czy język Lua (wykorzystywany głównie w grach komputerowych, często do programowania sztucznej inteligencji - też bardzo fajny) i inne. Przy pisaniu stron oczywiście korzystam także z Javascriptu, który jest moim zdecydowanym faworytem - z chęcią tworząc strony używałbym go także po stronie serwera (z pomocą projektu node.js) - ograniczeniem jednak jest dostępność serwerów.

W przyszłości planuję zapoznać się z tworzeniem aplikacji mobilnych (Android).


Webdesign.

Pociągany ciekawością i chęcią rozwijania się - zainteresowałem się także tworzeniem grafiki przy pomocy komputera. Rezultaty są zadowalające jak na początek. W przyszłości być może poszerzę ofertę o przygotowywanie szablonów na strony www czy prezentacje multimedialne.


CMS - System zarządzania treścią.

Większość stron www opieram na autorskim systemie CMS. Jestem także twórcą autorskiego systemu CMS w jednej z firm, w których pracowałem. W najbliższym czasie chciałbym udostępnić publiczne demo systemu, który przygotowuję.


Poza światem wirtualnym.

Na szczęście oprócz komputerów istnieje jeszcze świat zewnętrzny. Poza programowaniem lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, spotykać się z interesującymi ludźmi. Muzyka rockowa i metalowa dodaje mi energii do działania. Interesuje mnie także tworzenie muzyki - jednak jeszcze nie znalazłem swojego instrumentu. Czuję jednak, że to może być perkusja, albo.. pianino.